Aktualności

Wideoweryfikacja alarmów – ogranicz fałszywe alarmy!

Czy wiesz ile kosztuje wezwanie oddziału interwencyjnego bez potrzeby? Niestety fałszywe alarmy w 98% przypadków rozpoczynają procedurę interwencyjną, co wiąże się ze sporymi kosztami dla firmy. Na szczęście możesz ich łatwo uniknąć. Pomoże Ci w tym wideoweryfikacja alarmów. Jak to działa i dlaczego warto połączyć tę usługę ze swoim systemem alarmowym?

Wideoweryfikacja alarmów – jak działa?

Wideoweryfikacja alarmów to połączenie systemu alarmowego i telewizji przemysłowej. Razem z syngałem alarmowym system wideo weryfikacji automatycznie prezentuje nagrania z zainstalowanych kamer. Funkcja pre-alarmów wideo automatycznie udostępnia operatorowi nagrania zarejestrowane tuż przed zdarzeniem alarmowym. Operator może na ich podstawie ocenić co uruchomiło alarm i czy rzeczywiście istnieje potrzeba wezwania oddziału interwencyjnego. Taki zdalny podgląd materiału z kamer bardzo pomaga odróżnić fałszywe alarmy od tych wynikających z rzeczywistego zagrożenia.

Co zyskujesz dzięki wideoweryfikacji alarmów?

Do najważniejszych zalet stosowania zdalnej weryfikacji wideo zalicza się:

- detekcja alarmów pochodzących z różnych czujników,
- samoistne generowanie pre-alarmu,
- zabezpieczenie i ochrona utraty zapisanego materiału wideo,
- wizualna weryfikacja przyczyny powstania alarmu,
- możliwość określenia liczby osób naruszających obiekt, ich ruchów,
- oszczędność dzięki redukcji fałszywych alarmów,
- możliwość zredukowania lub rezygnacji z ochrony fizycznej.

Jak widać,wideoweryfikacja alarmów pomaga sporo oszczędzić. Jest też efektywniejsza niż fizyczna ochrona obiektu. Umożliwia natychmiastową reakcję w momencie wystąpienia rzeczywistego zagrożenia, a jednocześnie chroni przed podejmowaniem nieuzasadnionych działań. Ale jest coś jeszcze, o czym warto wspomnieć mówiąc o wideoweryfikacji alarmów.

Wideoobchody – innowacyjna funkcjonalność

Przy okazji zdalnej weryfikacji alarmów trzeba powiedzieć o funkcjonalności nazywanej wideoobchodem. Na czym to polega? System w określonych godzinach generuje na konsoli obrazy zarejestrowane przez kamery. Operator, który je ogląda każdorazowo musi potwierdzić, że się z nimi zapoznał i je zweryfikował. Dzięki temu zyskujesz gwarancję realnej kontroli stanu obiektu. To także bardzo efektywne rozwiązanie bo operator nie musi stale obserwować obrazów z wielu kamer. W takim przypadku mógłby nie zauważyć występującego zagrożenia. Tymczasem przy wideoobchodzie, to system wskazuje konkretne kamery i wymaga by operator zapoznał się z konkretnymi nagraniami.

Wideoobchody odbywają się w określonych ramach czasowych i obejmują obraz ze wszystkich lub tylko wybranych kamer. Jest to dokładna weryfikacja obrazu każdej z kamer osobno, a pracownik musi potwierdzić przeprowadzenie kontroli. Wideoobchody obejmują też podjęcie działań prewencyjnych i interwencję w razie sytuacji stanowiącej zagrożenie. Jest to sposób na zapewnienie pełnej kontroli nad bezpieczeństwem budynku, a przy tym ograniczenie kosztów związanych z usługą ochrony fizycznej.

Połącz wideoweryfikację z wideoobchodem

Wideoweryfikacja alarmów wraz z funkcją wideoobchodów pomogą Ci sprawować pieczę nawet w bardzo dużych obiektach. Dzięki nim będziesz mieć stale rękę na pulsie, a przy tym unikniesz kosztów związanych z niepotrzebnym wzywaniem oddziału interwencyjnego. Połączenie tych dwóch usług umożliwi Ci też zrezygnowanie z ochrony fizycznej lub jej znaczące ograniczenie, a to znowu oznacza oszczędność.